450 ПЕТ X12 КОКА-КОЛА ЗЕРО ЛИМОН МК еП

Почетна/Безалкохолни пијалаци/Газирани/Coca-Cola Zero/450 ПЕТ X12 КОКА-КОЛА ЗЕРО ЛИМОН МК еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

450 ПЕТ X12 КОКА-КОЛА ЗЕРО ЛИМОН МК еП

Available on backorder

Освежителен безалкохолен пијалак без енергетска вредност, со засладувач. Нето-количина: 450 mL. Сост...

Освежителен безалкохолен пијалак без енергетска вредност, со засладувач. Нето-количина: 450 mL. Состојки: вода, јаглероден диоксид, боја: E150d, природни ароми (вклучувајќи кофеин), овошен сок од лимон од концентрат (0,1 %), засладувачи: E952, E950, E951, регулатори на киселост: E338, E331. Содржи аспартам (извор на фенилаланин). Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот …

Read more

360.00ден

Количина:
Освежителен безалкохолен пијалак без енергетска вредност, со засладувач. Нето-количина: 450 mL. Состојки: вода, јаглероден диоксид, боја: E150d, природни ароми (вклучувај...

Освежителен безалкохолен пијалак без енергетска вредност, со засладувач. Нето-количина: 450 mL. Состојки: вода, јаглероден диоксид, боја: E150d, природни ароми (вклучувајќи кофеин), овошен сок од лимон од концентрат (0,1 %), засладувачи: E952, E950, E951, регулатори на киселост: E338, E331. Содржи аспартам (извор на фенилаланин). Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот е означен на дното од лименката. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина. По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје А.Д., ул.808 бр.12, Скопје, Република Македонија. Информации за потрошувачите 0800-1-8888 бесплатен повик.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “450 ПЕТ X12 КОКА-КОЛА ЗЕРО ЛИМОН МК еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.