0.33 ЛИМ Х24 ФАНТА ОРАНЖ СЛИК МК еП

Почетна/Безалкохолни пијалаци/Газирани/Fanta/0.33 ЛИМ Х24 ФАНТА ОРАНЖ СЛИК МК еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

0.33 ЛИМ Х24 ФАНТА ОРАНЖ СЛИК МК еП

100 на залиха

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 330 mL. Состојки...

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 330 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, екстракт од цитрусно овошје, природна арома од портокал со други природни ароми, конзерванс Е202, антиоксиданс Е300, боја Е160а, стабилизатор Е412. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 …

Read more

600.00ден

100 на залиха

Количина:
Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 330 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулато...

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 330 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, екстракт од цитрусно овошје, природна арома од портокал со други природни ароми, конзерванс Е202, антиоксиданс Е300, боја Е160а, стабилизатор Е412. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот е означен на дното од лименката. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина. По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје А.Д., ул.808 бр.12, Скопје, Република Македонија. Информации за потрошувачите 0800-1-8888 бесплатен повик .

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “0.33 ЛИМ Х24 ФАНТА ОРАНЖ СЛИК МК еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.