450 ПЕТ X12 ФАНТА ОРАНЖ МК еП

Продолжи да купуваш Продолжи со купување

450 ПЕТ X12 ФАНТА ОРАНЖ МК еП

5 на залиха

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 450 mL. Состојки...

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 450 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, екстракт од цитрусно овошје, природна арома од портокал со други природни ароми, конзерванс Е202, антиоксиданс Е300, боја Е160а, стабилизатор Е412. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 …

Read more

360.00ден

5 на залиха

Количина:
Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 450 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулато...

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 450 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, екстракт од цитрусно овошје, природна арома од портокал со други природни ароми, конзерванс Е202, антиоксиданс Е300, боја Е160а, стабилизатор Е412. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот е означен на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина. По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје А.Д., ул.808 бр.12, Скопје, Република Македонија. Информации за потрошувачите 0800-1-8888 бесплатен повик.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “450 ПЕТ X12 ФАНТА ОРАНЖ МК еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.