450 ПЕТ X12 ФАНТА ШОКАТА МК еП

Почетна/Безалкохолни пијалаци/Газирани/Fanta/450 ПЕТ X12 ФАНТА ШОКАТА МК еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

450 ПЕТ X12 ФАНТА ШОКАТА МК еП

99 на залиха

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон минимум 3% и вкус на бозел. Со шеќер и засла...

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон минимум 3% и вкус на бозел. Со шеќер и засладувачи. Нето-количина: 450 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, Е296 и Е576, ароми (вклучувајќи и арома на бозел), конзерванс Е202, стабилизатор Е414, Е445, засладувачи Е950, Е955, антиоксиданс Е300. Референтен внес …

Read more

360.00ден

99 на залиха

Количина:
Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон минимум 3% и вкус на бозел. Со шеќер и засладувачи. Нето-количина: 450 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од лимон (мин....

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон минимум 3% и вкус на бозел. Со шеќер и засладувачи. Нето-количина: 450 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, Е296 и Е576, ароми (вклучувајќи и арома на бозел), конзерванс Е202, стабилизатор Е414, Е445, засладувачи Е950, Е955, антиоксиданс Е300. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот е означен на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина. По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје А.Д., ул.808 бр.12, Скопје, Република Македонија. Информации за потрошувачите 0800-1-8888 бесплатен повик.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “450 ПЕТ X12 ФАНТА ШОКАТА МК еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.