500 ПЕТ Х12 ФЈУЗ ТЕА ПРАСКА РОЗА МКРС еП

Почетна/Безалкохолни пијалаци/Негазирани/500 ПЕТ Х12 ФЈУЗ ТЕА ПРАСКА РОЗА МКРС еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

500 ПЕТ Х12 ФЈУЗ ТЕА ПРАСКА РОЗА МКРС еП

99 на залиха

Негазиран леден чај со вкус на праска и роза, со екстракт од црн чај. Пастеризиран. Нето-количина: 500...

Негазиран леден чај со вкус на праска и роза, со екстракт од црн чај. Пастеризиран. Нето-количина: 500ml. Состојки: вода, шеќер, киселини: лимонска киселина, екстракт од црн чај (0,12%), сок од праска (0,1%) од концентрат, природни ароми, регулатор на киселост: натриум цитрати, антиоксиданс: аскорбинска киселина, екстракт од роза (0,02%). Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 …

Read more

420.00ден

99 на залиха

Количина:
Негазиран леден чај со вкус на праска и роза, со екстракт од црн чај. Пастеризиран. Нето-количина: 500ml. Состојки: вода, шеќер, киселини: лимонска киселина, екстракт од ...

Негазиран леден чај со вкус на праска и роза, со екстракт од црн чај. Пастеризиран. Нето-количина: 500ml. Состојки: вода, шеќер, киселини: лимонска киселина, екстракт од црн чај (0,12%), сок од праска (0,1%) од концентрат, природни ароми, регулатор на киселост: натриум цитрати, антиоксиданс: аскорбинска киселина, екстракт од роза (0,02%). Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот е означен на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина. По отворање се чува во фрижидер и се консумира во рок од 2 дена. Fuze Tea е регистриран заштитен знак на DP Beverages. Произведува Coca-Cola HBC Романија, Calea Torontalului DN 6, KM 6, Timisoara, Романија. Увезено од Романија. Увозник за Македонија: Пивара Скопје А.Д., ул.808 бр.12, Скопје, Македонија.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “500 ПЕТ Х12 ФЈУЗ ТЕА ПРАСКА РОЗА МКРС еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.