500 ЛИМ X 24 МОНСТЕР ЕНЕРЏИ МК еП

Почетна/Енергетски пијалаци/500 ЛИМ X 24 МОНСТЕР ЕНЕРЏИ МК еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

500 ЛИМ X 24 МОНСТЕР ЕНЕРЏИ МК еП

4 на залиха

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, L-карнитин, кофеин и витамин Б, со ш...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, L-карнитин, кофеин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Нето-количина: 500 ml. Состав: вода, шеќер, гликозен сируп, киселина (лимонска киселина), ароми, јаглероден диоксид, таурин (макс. 4000 mg/L), регулатор на киселина (натриум цитрат), екстракт со корен на панакс женшен (820 mg/L), L-карнитин L-тартарат (410mg/L), кофеин (макс.320 mg/L), конзерванси (сорбинска …

Read more

2,040.00ден

4 на залиха

Количина:
Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, L-карнитин, кофеин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Нето-количина: 500 ml. Состав: вода, шеќер, гликозен...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, L-карнитин, кофеин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Нето-количина: 500 ml. Состав: вода, шеќер, гликозен сируп, киселина (лимонска киселина), ароми, јаглероден диоксид, таурин (макс. 4000 mg/L), регулатор на киселина (натриум цитрат), екстракт со корен на панакс женшен (820 mg/L), L-карнитин L-тартарат (410mg/L), кофеин (макс.320 mg/L), конзерванси (сорбинска киселина, бензоева киселина), боја (антоцијани), витамини (ниацин, витамин Б6, рибофлавин, витамин Б12), натриум хлорид, Д-глукуронолакотн, екстракт од семки од гуарана (макс.20 mg/L), инозитол, засладувач (сукралоза), малтодекстрин.
Висока содржина на кофеин. Не се препорачува за лица помлади од 18 год., трудници, доилки, лица со срцеви проблеми и лица пречувствителни на кофеин 32 мг/100 мл. Не се препорачува конзумирање на производот со алкохол. Не се препорачува конзумирање на повеќе од 500 mL дневно. Да се чува на суво, темно и ладно место. Употребливо до: датумот е означен на дното на лименката. По отворањето производот да се употреби во рок од 24 часа. Нето количина: 500 mL. Monster Energy Company, Monster Energy Limited. South Bank House, Barrow Street, Dublin 4, Ирска. Произведува и полни: DIS B.V., DR. Nolenslaan 106, 6136 GT Sittard, Холандија. Увезено од Холандија. Увозник за Република Македонија: Пивара Скопје А.Д. ул.808 бр.12, 1000 Скопје, Република Македонија.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “500 ЛИМ X 24 МОНСТЕР ЕНЕРЏИ МК еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.