500 ЛИМ X12 МОНСТЕР МАНГО ЛОКО МК еП

Почетна/Енергетски пијалаци/500 ЛИМ X12 МОНСТЕР МАНГО ЛОКО МК еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

500 ЛИМ X12 МОНСТЕР МАНГО ЛОКО МК еП

Available on backorder

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок мин.9%, содржи таурин, кофеин, L-карнитин ...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок мин.9%, содржи таурин, кофеин, L-карнитин и витамини Б, со шеќери и засладувач. Состојки: вода, концентриран овошен сок 9% (манго, гуава, бело грозје, јаболко, ананас, портокал, кајсија, маракуја, лимон), шеќер, гликозен сируп, јаглероден диоксид, киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина), таурин (макс. 4000 mg/L), ароми, регулатори на киселост (калиум цитрати, …

Read more

1,020.00ден

Количина:
Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок мин.9%, содржи таурин, кофеин, L-карнитин и витамини Б, со шеќери и засладувач. Состојки: вода, концентриран ...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок мин.9%, содржи таурин, кофеин, L-карнитин и витамини Б, со шеќери и засладувач. Состојки: вода, концентриран овошен сок 9% (манго, гуава, бело грозје, јаболко, ананас, портокал, кајсија, маракуја, лимон), шеќер, гликозен сируп, јаглероден диоксид, киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина), таурин (макс. 4000 mg/L), ароми, регулатори на киселост (калиум цитрати, натриум цитрати), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), кофеин (макс.320 mg/L), боја (каротини), засладувач (сукралоза), витамини (ниацин, витамин Б6, рибофлавин, витамин Б12), стабилизатори (гума-ксантан, натриум алгинат, гумарабика), L-карнитин L-тартарат (40 mg/L), инозитол (макс. 20 mg/L), концентрат на овошје и зеленчук (грозје, морков, сладок компир).
Висока содржина на кофеин. Не се препорачува за лица помлади од 18 год., трудници, доилки, лица со срцеви проблеми и лица пречувствителни на кофеин 32 мг/100 мл. Не се препорачува конзумирање на производот со алкохол. Не се препорачува конзумирање на повеќе од 500 mL дневно. Да се чува на суво, темно и ладно место. Употребливо до: датумот е означен на дното на лименката. По отворањето производот да се употреби во рок од 24 часа. Нето количина: 500 mL. Monster Energy Limited, South Bank House, Barrow Street, Dublin 4, Ирска. Произведува и полни: Terra Production D.O.O. Белград, ул. Војводе Путника бр.78, 23320 Инџија, Република Србија. Увезено од Република Србија. Увозник за Република Македонија: Пивара Скопје А.Д. ул.808 бр.12, 1000 Скопје, Република Македонија.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “500 ЛИМ X12 МОНСТЕР МАНГО ЛОКО МК еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.