500 ЛИМ X12 МОНСТЕР ВР 46 МК еП

Почетна/Енергетски пијалаци/500 ЛИМ X12 МОНСТЕР ВР 46 МК еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

500 ЛИМ X12 МОНСТЕР ВР 46 МК еП

99 на залиха

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, кофеин, L-карнитин и витамин Б, со ш...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, кофеин, L-карнитин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Состав: вода, шеќер, концентриран овошен сок 4% (портокал, лимон), гликозен сируп, лимонска пулпа, јаглероден диоксид, ароми, таурин (макс. 4000 mg/L), регулатори на киселост (калциум лактат, натриум цитрат), киселина (лимонска киселина), екстракт со корен на панакс женшен (850 mg/L), конзерванс …

Read more

1,020.00ден

99 на залиха

Количина:
Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, кофеин, L-карнитин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Состав: вода, шеќер, концентриран овошен сок 4% (п...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, женшен, кофеин, L-карнитин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Состав: вода, шеќер, концентриран овошен сок 4% (портокал, лимон), гликозен сируп, лимонска пулпа, јаглероден диоксид, ароми, таурин (макс. 4000 mg/L), регулатори на киселост (калциум лактат, натриум цитрат), киселина (лимонска киселина), екстракт со корен на панакс женшен (850 mg/L), конзерванс (калиум сорбат), антиоксиданс (аскорбинска киселина), кофеин (макс. 320 mg/L), витамини (ниацин, витамин Б6, рибофлавин, витамин Б12), L-карнитин L-тартарат (40mg/L), засладувач (сукралоза), натриум хлорид, Д-глукуронолакотн, екстракт од семки од гуарана (макс.20 mg/L), инозитол, малтодекстрин.
Висока содржина на кофеин. Не се препорачува за лица помлади од 18 год., трудници, доилки, лица со срцеви проблеми и лица пречувствителни на кофеин 32 мг/100 мл. Не се препорачува конзумирање на производот со алкохол. Не се препорачува конзумирање на повеќе од 500 mL дневно. Да се чува на суво, темно и ладно место. Употребливо до: датумот е означен на дното на лименката. По отворањето производот да се употреби во рок од 24 часа. Нето количина: 500 mL. Monster Energy Limited, South Bank House, Barrow Street, Dublin 4, Ирска. Произведува и полни: Terra Production D.O.O. Белград, ул. Војводе Путника бр.78, 23320 Инџија, Република Србија. Увезено од Република Србија. Увозник за Република Македонија: Пивара Скопје А.Д. ул.808 бр.12, 1000 Скопје, Република Македонија.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “500 ЛИМ X12 МОНСТЕР ВР 46 МК еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.