250 ЛИМ X24 ПРЕДАТОР ЕНЕРЏИ ГРИН БГ еП

Почетна/Енергетски пијалаци/250 ЛИМ X24 ПРЕДАТОР ЕНЕРЏИ ГРИН БГ еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

250 ЛИМ X24 ПРЕДАТОР ЕНЕРЏИ ГРИН БГ еП

Available on backorder

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, кофеин и витамин Б, со шеќер и засладувач. ...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, кофеин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Нето-количина: 250 ml..Состојки: вода, шеќер, јаглероден диоксид, киселина (лимонска киселина), таурин (макс.1000 mg/L), регулатор на киселина (натриум цитрат), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), ароми, кофеин (макс.300 mg/L), засладувач (сукралоза), витамини (ниацин, витамин Б6), боја (Е102), инозитол. Содржи занемарливи количини на масти, …

Read more

840.00ден

Количина:
Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, кофеин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Нето-количина: 250 ml..Состојки: вода, шеќер, јаглероден диоксид, кисе...

Енергетски освежителен безалкохолен пијалак со таурин, кофеин и витамин Б, со шеќер и засладувач. Нето-количина: 250 ml..Состојки: вода, шеќер, јаглероден диоксид, киселина (лимонска киселина), таурин (макс.1000 mg/L), регулатор на киселина (натриум цитрат), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), ароми, кофеин (макс.300 mg/L), засладувач (сукралоза), витамини (ниацин, витамин Б6), боја (Е102), инозитол.
Содржи занемарливи количини на масти, заситени масти и протеини.
Висока содржина на кофеин. Не се препорачува за лица помлади од 18 години, трудници, доилки, лица со срцеви проблеми и лица пречувствителни на кофеин (30mg/100mL). Не се препорачува консумирање на производот со алкохол. Не се препорачува консумирање на повеќе од 500 mL дневно. Е102 може да има неповолен ефект на активноста и вниманието кај децата. Да се чува на суво, темно и ладно место. Употребливо до: датумот е означен на дното на лименката. По отворањето производот да се употреби во рок од 24 часа. Нето-количина: 250 mL.
Energy Beverages LLC. Energy Beverages Europe Limited, South Bank House, Barrow Street, Dublin 4, Ирска. Произведено во: Coca-Cola HBC Романија, Calea Torontalului DN 6, KM 6, Timisoara, Романија. Увезено од Романија. Увозник за Република Македонија: Пивара Скопје А.Д. ул.808 бр.12, 1000 Скопје, Република Македонија.

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “250 ЛИМ X24 ПРЕДАТОР ЕНЕРЏИ ГРИН БГ еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.