0.33 ЛИМ Х24 СКОПСКО еП

Почетна/Пиво/Сајдери/Пиво/Skopsko/0.33 ЛИМ Х24 СКОПСКО еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

0.33 ЛИМ Х24 СКОПСКО еП

Available on backorder

Светло пиво • Состојки: вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ • Пастеризирано • Нето-кол...

Светло пиво • Состојки: вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ • Пастеризирано • Нето-количина: 330ml • Екстракт: 11% • Алкохол: 4,9% vol. • Енергетска вредност 160 kJ/38 kcal во 100mL • Упоребливо до: означено на пакувањето • Да се чува на темно и ладно место, заштитено од замрзнување и директна сончева светлина • Произведува и …

Read more

768.00ден

Количина:
Светло пиво • Состојки: вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ • Пастеризирано • Нето-количина: 330ml • Екстракт: 11% • Алкохол: 4,9% vol. • Енергетска вредност 160 k...

Светло пиво • Состојки: вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ • Пастеризирано • Нето-количина: 330ml • Екстракт: 11% • Алкохол: 4,9% vol. • Енергетска вредност 160 kJ/38 kcal во 100mL • Упоребливо до: означено на пакувањето • Да се чува на темно и ладно место, заштитено од замрзнување и директна сончева светлина • Произведува и полни: Пивара Скопје АД, ул 808 бр.12, 1000 Скопје, Република Македонија

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “0.33 ЛИМ Х24 СКОПСКО еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.