0.5 ЛИМ Х24 СКОПСКО РАДЛЕР еП

Почетна/Пиво/Сајдери/Пиво/Skopsko Radler/0.5 ЛИМ Х24 СКОПСКО РАДЛЕР еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

0.5 ЛИМ Х24 СКОПСКО РАДЛЕР еП

96 на залиха

Пиво со додаток на лимонов сок • Мешавина од светло пиво и освежителен безалкохолен пијалак со ов...

Пиво со додаток на лимонов сок • Мешавина од светло пиво и освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон Состојки: Освежителен безалкохолен пијалак 60% (вода, фруктоза, сок од лимон (3,0%), сок од портокал (0.5%), екстракт од портокал, јаглероден диоксид, стабилизатори: гума арабика, палмино масло, и каруба гума, природна арома на лимон, антиоксиданс: аскорбинска киселина); …

Read more

1,080.00ден

96 на залиха

Количина:
Пиво со додаток на лимонов сок • Мешавина од светло пиво и освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон Состојки: Освежителен безалкохолен пијалак 60% (в...

Пиво со додаток на лимонов сок • Мешавина од светло пиво и освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон Состојки: Освежителен безалкохолен пијалак 60% (вода, фруктоза, сок од лимон (3,0%), сок од портокал (0.5%), екстракт од портокал, јаглероден диоксид, стабилизатори: гума арабика, палмино масло, и каруба гума, природна арома на лимон, антиоксиданс: аскорбинска киселина); светло пиво 40% (вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ) • Нето-количина: 500ml. • Алкохол: 2,0% vol. • Енергетска вредност: 140 kJ/33 kcal во 100 ml • Упоребливо до: означено на пакувањето • Да се чува на темно и ладно место, заштитено од замрзнување и директна сончева светлина • Произведува и полни: Пивара Скопје АД, ул 808 бр.12, 1000 Скопје, Република Македонија

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “0.5 ЛИМ Х24 СКОПСКО РАДЛЕР еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.