330 НРГ X12 СТРНОГБОУ ЈАБОЛКО MK еП

Почетна/Пиво/Сајдери/Сајдери/330 НРГ X12 СТРНОГБОУ ЈАБОЛКО MK еП
Продолжи да купуваш Продолжи со купување

330 НРГ X12 СТРНОГБОУ ЈАБОЛКО MK еП

Available on backorder

Сајдер (јаболко) Состојки: вода, ферментиран јаболков сок, шеќер, боја: карамел, киселина: јаболкова...

Сајдер (јаболко) Состојки: вода, ферментиран јаболков сок, шеќер, боја: карамел, киселина: јаболкова киселина, антиоксидант: калиум метабисулфит, природна арома. Нето-количина: 330ml. Алкохол: 4.5% vol. Енергетска вредност: 228 kJ/54kcal во 100ml. Употребливо до: означено на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина.Произведено под надзор на Strongbow Apple Cider Makers, Амстердам, Холдандија од Загорка АД, Бугарија, Стара Загора, ул. Хан Аспарух 41. Увезено од: Бугарија. Увозник за МК: Пивара Скопје А.Д. Ул 808 бр. 12, 1000 Скопје, Република Македонија

Read more

780.00ден

Количина:
Сајдер (јаболко) Состојки: вода, ферментиран јаболков сок, шеќер, боја: карамел, киселина: јаболкова киселина, антиоксидант: калиум метабисулфит, природна арома. Нет...

Сајдер (јаболко) Состојки: вода, ферментиран јаболков сок, шеќер, боја: карамел, киселина: јаболкова киселина, антиоксидант: калиум метабисулфит, природна арома. Нето-количина: 330ml. Алкохол: 4.5% vol. Енергетска вредност: 228 kJ/54kcal во 100ml. Употребливо до: означено на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина.Произведено под надзор на Strongbow Apple Cider Makers, Амстердам, Холдандија од Загорка АД, Бугарија, Стара Загора, ул. Хан Аспарух 41. Увезено од: Бугарија. Увозник за МК: Пивара Скопје А.Д. Ул 808 бр. 12, 1000 Скопје, Република Македонија

Read more

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “330 НРГ X12 СТРНОГБОУ ЈАБОЛКО MK еП”
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема производи во кошничката.